חלבון

חלבון

 
חלבון - זה התרכובת האורגנית, עם משקל המולקולרית הגבוהה, שמכיל חנקן. חלבון זה כולל את שאריות חומצת אמינו ואטומים של מימן, פחמן, חמצן, חנקן, גופרית. במקרים מסוימים, בחלבון יכולים לְהִימָצֵא האטומים של זרחן, יוד, ברזל. אחוז חלבון מהמשקל של תא הוא מ -10 ל -12%. לפיכך, חלבון - הוא חומר אורגני חיוני של תא.
ההרכב של כל חלבון היא קבוצה של חומצות אמינו. בתאים של הגוף שלנו, החלבוניות מוצגים בצורה של סיבים, שהתעקמו ספירלה או כדורים, הנקראת גלובליים.
 

חלבון בתזונה של ספורטאי. מולקולת חלבון

 
חלבון הוא אחראי על מספר גדול של פונקציות באורגניזם של בן אדם. וקודם כל, מעניינות אותנו פונקציות בנייה והקצוות. במאמר "חלבון" אמרתי על בניית מולקולה של חלבון בתאי שריר וכיצד זה משפיע על היקף השרירים שלנו. ובמאמר "התכווצות שרירים" יש מידע על העיקרון של חלבוני ההתכווצות (אקטין ומיוזין) בשריר. עם זאת, חלבונים מבצעים גם פעולות אחרות בגוף, כגון האנזים (שמירה על תהליך העיכול), תחבורה (לדוגמה, המוגלובין נושא חמצן), בטיחות (ייצור של חלבונים - נוגדנים לחיסון), פתוח (יש חלבונים מיוחדים – קולטנים שאינטראקציה עם הורמונים המשפיעים על חילוף חומרים), אנרגיה (פיצול של 1 גרם חלבון נותן 4.2 קק"ל).
ברגע שהחלבונים נכנסים לגוף שלנו הם ביקע, וכתוצאה מחומצות אמינו בודדות משוחררות, ואמוניה נוצרה, אוריאה וחומצת שתן, יוסרו מהגוף עם החומרי פסולת.
דם מספקת החומצות האמינו שמשוחררות מהחלבון, לתאים שבהם מתעצבות מולקולות חלבון חדשות. כלומר שאורגניזם שלנו בונה את החלבון של תאי שריר, באופן עצמאי, מחומצת אמינו הנגזרות מחלבונים במזון. חלבון - הבסיס של חיים. אז, לתפקוד התקין, האורגניזם חייב תמיד לקבל מספיק חלבון, ולאחר מכן להפוך אותו לחומצות אמינו, אשר תומכות את כמעט כל תהליכים בגוף.
חלבון בפיתוח גוף. תזונה של ספורטאים.
הערך הביולוגי של החלבונים. טבלה.
אגב, כל החלבונים נספגים על ידי האורגניזם שלנו באופן שונה. כמו השיעור של פיצול במערכת העיכול, החלבונים הם כדלקמן:
חלבון ביצה;
חלבון חלב;
חלבון בשר;
חלבון דגים;
חלבון צמחי.

 חלבון וחמוציות אמינו.

היום התוספי תזונה הם מאוד פופולריים. יצרנים של תזונה ספורטיבית מציעים לספורטאים תערובות חלבון שונים, וגם חלבונים וחומצות אמינו בצורה טהורה. אלא מוצרים רב-ערכים ומאוד הכרחיים לספורטאים. לכן יש צורך לבחון את הנקודה זו באופן מפורט. בסעיף "תזונת ספורט" של האתר שלי יש מידע הייחודי שיעזור לך להבין את מגוון רחב של תוספי מזון קיימים. יתר על כן, על מנת לקבל את החלבון בכמות הנדרשת מאוכל קונבנציונלי זה מאוד קשה.
במאמר הבא בסעיף "חומצות אמינו", אני אתן תיאור של חמוצות אמינו קיימים שנכנסות לגופנו עם מזון חלבונים. זכור שחלבון הוא חומר בנייה, אך לא כל החלבונים הם זהים בהרכב חומצות אמינו, ולכן חשוב לדעת שחומצות אמינו הן אחראיות לכמה מהפונקציות של האורגניזם, כי בשל מחסור באחת מחומצות אמינו התקדמות בניית הגוף שלך יכולה להיעצר.
בסייף הזה ניתן להמצאה מידע על תוכן חלבונים במזונות מסוימות
 
חלבון - בניית השריר נכון תלויה במה שתכניס לגוף!
 
 
מהו חלבון ולמה משמש?
 
חלבון הוא תרכובת אורגנית הנמצאת בל אורגניזם חי ומשמש למטרות שונות. ניתן לסווג חלבונים לקבוצות שונות: חלבון שאחראי על בניית התא ושמירתו, חלבון במערכת החיסון ועוד שלל תפקידים לפי הצרכים בגוף. ניתן לצרוך חלבון משלל מוצרים שאותם אנו מכניסים לגוף, אבל כאשר מתאמנים הגוף "שורף" מרכיבים רבים, ולספורטאים רבים קשה לצרוך מספיק חלבון שישמש אותם לצורך האימונים.
 
כיצד לצרוך חלבון ברמה מספקת עבור הגוף?
 
בזמן אימונים ספורטאים צריכים לצרוך יותר מרכיבים, מאשר אנשים שאינם מתאמנים באופן קבוע. כדי לספק את הדרוש, ספורטאים רבים נעזרים בתוספי מזון מוכנים, שאותם ניתן ליטול יחד עם המזון לפני או אחרי האימון. אחד מתוספי המזון העיקריים שנוטלים בתקופות אימונים הוא אבקת חלבון. אבקת חלבון מיוצרת מבסיס של מי גבינה או חלבון ביצים (או גם וגם אפשרות עדיפה ללא ספק) ומבוטאת בצורה יותר מרוכזת בקפסולות. המוצרים שלנו נספגים היטב בגוף והשפעתם נמשכת לטווח ארוך. אתם לא תצטערו שבחרתם חלבון איכותי מהחנות של פרו בודי תוספי מזון לספורטאים.
 
למה לבחור באבקת חלבון של פרו בודי?
 
פרו בודי משווקת באופן קבוע מעל 20 מוצרים על בסיס חלבון שאותם אתם יכולים לרכוש. מטרת מוצרים אלו לעזור לכם בזמן האימונים לשמור על הכוח של הגוף ולהצליח להגשים את המטרה. מוצרים על בסיס חלבון הינם תחת פיקוח מחמיר ועומדים בדרישות של הfda  ארגון הבריאות האמריקאי המכתיב את נהלי הבריאות העולמיים הנדרשים לספורטאים. יש לנו אריזות בגדלים שונים, טעמים שונים של חלבון,ממש כאילו יצרנו במיוחד עבור כל משתמש בנפרד. כל אחד יכול להגיע להתאמה של מאת אחוזים עם חלבון המתאים בדיוק לצרכים שלו.
 
הצטרפו עוד היום למאגר הלקוחות של פרו בודי:
 
פרו בודי מעניקה לכם שירות מונע לקוח ותמיד תיתן לכם מענה בכל פנייה הקשורה בתוספי מזון. אין לכם מה לחפש במקום אחר. כאן, תחת קורת גג אחת מחכים מאות מוצרים לכל תת סעיף של תוספי מזון לספורטאים (גם אלו שבדרך) ונציגינו ישמחו לענות לכם על השאלות ולהתאים את תוספי המזון לצרכים שלכם.